Máme půjčky pro všechny

Americká hypotéka

Americká hypotéka je typem úvěru, který se vyznačuje dvěma hlavními vlastnostmi:

1. Jakýkoliv účel - u tohoto úvěru banku nebo nebankovní společnost vůbec nezajímá a ani nezjišťuje, na co chcete vypůjčené peníze použít. Můžete je použít jak na nákup spotřebního zboží, jako je auto, sportovní vybavení, vybavení domácnosti, stejně tak i na zařízení či rekonstrukci bytu, nebo na nákup nemovitosti ať už do osobního či družstevního vlastnictví. Jednoduše řečeno peníze lze využít na cokoliv.

2. Ručení nemovitostí - za americkou hypotéku budete ručit nemovitostí. Znamená to, že musíte dům nebo byt vy, váš příbuzný nebo kdokoliv, kdo je ochoten vám ručení nemovitostí umožnit, mít v osobním vlastnictví. U této nemovitosti se pak zanese do listu vlastnictví v katastru nemovitostí takzvaná zástava ve prospěch banky nebo subjektu, který vám americkou hypotéku poskytne. Je to ochrana věřitele proti nesplácení dluhu z vaší strany.

Výhody americké hypotéky

1. Nespornou výhodou je fakt, že peníze můžete využít opravdu, na co chcete.

2. Americká hypotéka se poskytuje za nižší úrokové sazby než klasické spotřební úvěry. Je tedy výhodnější než spotřební úvěry z toho hlediska, že za ni zaplatíte méně na úrocích.

3. Pokud si chcete pořídit vlastní bydlení, pak výhodou americké hypotéky na rozdíl od klasické hypotéky je, že můžete uvažovat i o bytu v družstevním vlastnictví. Na ten se klasická hypotéka neposkytuje.

4. Většinou není třeba u této půjčky dokládat váš příjem.Nevýhody americké hypotéky

1. Bezesporu nevýhodou je riziko propadnutí nemovitosti v případě, že byste delší dobu nespláceli řádně předepsané splátky.

2. Pokud chcete využít americkou hypotéku na nákup jiné nemovitosti do osobního vlastnictví, je nevýhodou vyšší úroková sazba než u klasické hypotéky.


Publikováno 16. 3. 2014