Máme půjčky pro všechny

Jak dlouho trvá vyřízení půjčky

Banky mají pro schválení půjčky přísná pravidla a schvalovací proces trvá delší dobu než u nebankovních institucí. Pozitivem nebankovních půjček je méně papírování a rychlost poskytnutí peněz. Půjčku můžete vyřídit on-line a pokud dodáte všechny informace o schválení se můžete dozvědět už do několik minut. Řada nebankovních institucí využívá ke schválení automatické systémy, ostatní pak žádosti posuzují individuálně.

Podmínky pro vyřízení

Plusem je, že k vyřízení stačí počítač nebo chytrý telefon a připojení k internetu. Některé nebankovní instituce žadatele prověřují podrobněji a kontrolují registry. I tak se lhůta pohybuje od 24 hodin do 48 hodin. Vše závisí zpravidla na hodnotě půjčky a dodání všech potřebných dokumentů. Důležité je splňovat základní podmínky: trvalý pobyt na území České republiky, plnoletost, občanství ČR a mnohdy i trvalý a prokazatelný příjem.

Vyřízení bankovní půjčky

Obecně platí, že je jednodušší a rychlejší cesta k úvěru bude u banky, kde máte vedený účet. Je to především proto, že banka má v podstatě díky účtu zaznamenanou historii klienta, a přesně ví, kolik se mu pravidelně na účet připisuje peněz a jaké jsou běžné pohyby na účtu. Banka nabízí klientům v mnoha případech už předschválenou nabídku a vše se dá vyřídit do několika minut, s možností okamžitého čerpání.

Jestliže se jedná o nového klienta, celý proces se mírně zkomplikuje a prodlouží. Půjčka se musí schválit standardním způsobem, včetně ověřování osobních údajů a dalších faktů v podobě doložení potvrzení o zaměstnání a bankovních výpisů za poslední měsíce. Tento proces může trvat i několik dnů.

Vyřízení nebankovní půjčky

Především okamžité vyřízení je výsadou nebankovních půjček a to hlavně pokud mluvíme o rychlé půjčce, která se vyznačuje nízkými nároky na bonitu klienta a rychlostí převodu peněz. Rychlé půjčky nebo také půjčky do výplaty jsou půjčky spíše menších částek se splatností do 30 dnů. Řada nebankovních institucí se snaží odbavovat tyto půjčky velice rychle a podmínky pro schválení půjčky nejsou tak přísné jako v bance. Ty takové půjčky vůbec nenabízejí. Pro schválení rychlé půjčky je prioritní schopnost půjčku splatit do ujednané doby. Tím, že je doba splatnosti pouze 30 dnů, je tato rizikovost a rychlost vykoupena vyššími poplatky a taková půjčka se řadí mezi ty dražší.

Jak zvýšit pravděpodobnost schválení úvěru:

  • snažte se všechny faktury splácet vždy včas, jakékoliv prodlení bude zaznamenáno do úvěrových registru a by mohlo případně zkomplikovat schválení půjčky
  • stálé zaměstnání je výhodou v tom, že jde vidět snaha živit se poctivě a řádně
  • stálé bydliště je také plusem, a budete tak působit důvěryhodně
  • žádejte jen o jednu půjčku a počkejte na to, jak vyřízení dopadne, aby jste nepůsobili zoufale
  • nemějte na vašem účtu v bance zřízeny kontokorent, na věci si snažte šetřit
  • nevyřizujte si kreditní kartu, ať se zbytečně nedostáváte do mínusu

Publikováno 9. 11. 2017