Máme půjčky pro všechny

Srovnání půjček

Srovnání půjček Vám pomůže lépe se orientovat na trhu půjček a zvolit si tu, která Vám nejvíce vyhovuje. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů půjček? Která půjčka je nejvýhodnější a která má nejmenší nároky na získání?

Pamatujte

Dobrá půjčka je ta, na které vyděláte, například výhodnou investicí, která se zhodnotí. Špatná půjčka je ta, která Vám zaplatí věci, které nepotřebujete.

bankovní nebo nebankovní půjčku?

Abychom Vám pomohli v orientaci a při volbě půjčky, přinášíme srovnání půjček. Půjčky můžeme srovnávat podle různých kritérií a hledisek. Jedním z nich je hledisko poskytovatele. Rozlišujeme bankovní a nebankovní půjčky. Zpravidla výhodnější jsou půjčky bankovní, nebankovní zase jsou dostupnější a mají menší nároky na žadatele, příjem či registry.Bez doložení příjmu se zástavou

Dalším kritériem může být doba, na kterou si hodláme peníze půjčit. Na nejkratší dobu, a to až 30 dní si můžeme půjčit pomocí půjčky před výplatou. Následují klasické půjčky, kde se doba splácení pohybuje do cca 100 měsíců, a nejdelší půjčkou kterou lze získat je hypotéka. Podobně je tomu i v případě, kdy srovnáme půjčky podle částky, kterou chceme půjčit. Nejméně si lze půjčit do výplaty, nejvíce formou hypotéky, nebo americké hypotéky.

Srovnáme-li půjčky podle dostupnosti a šance na získání, pak nejsnazší a nejméně náročnou cestou k penězům jsou půjčky před výplatou. Ze bývá schválena většina žádostí. Navíc nemusíte nikam chodit. Méně snadno získáte klasickou půjčku a nejvíce komplikací očekávejte u hypoték. Tam je třeba zástava nemovitosti, její ocenění, doložení Vašich příjmů, kontrola registrů a podpis smlouvy na pobočce.

Důležitým parametrem pro výběr je cena půjčky, tedy jak je půjčka drahá a kolik za ní zaplatíte, kolik přeplatíte. Tady je to přesně naopak. Nejlevnější formou je hypotéka, a nejdražší, a to velmi výrazně, je půjčka do výplaty.


Publikováno 14. 3. 2014