Máme půjčky pro všechny

Půjčky na směnku

Typů a druhů půjček je velmi mnoho. Liší se mimo jiné i podle toho, jaká je jejich dostupnost. Mezi nejdostupnější, ale také nejrizikovější půjčky patří půjčky na směnku. U toho typu půjčky je potřeba dbát zvýšené opatrnosti a nenechat se unést vidinou snadné půjčky. Zachovejte chladnou hlavu a vše si řádně prostudujte.

Sepsání směnky

Sepsání směnky je v podstatě velmi jednoduchá záležitost – není k tomu potřeba žádný tiskopis ani úřední ověření. Nutné je to, aby směnka obsahovala zákonem dané náležitosti (označení slovem „směnka“, údaje o dlužníkovi, dlužnou částku, datum a místo splacení směnky, jméno věřitele, podpis výstavce směnky, podpis dlužníka).

Peníze ihned při podpisu směnky

Půjčku na směnku tak lze získat okamžitě, bez zbytečných průtahů. Peníze jsou většinou předány ihned při podpisu směnky. Pro dlužníka je důležité splatit dlužnou částku a to přesně tak, jak je uvedeno na směnce – v daný datum a čas, na daném místě. Pokud dlužník směnku nesplatí, vystavuje se riziku exekuce. V případě půjčky na směnku ovšem může k exekuci dojít bez jakýchkoliv průtahů, na rozdíl od běžné půjčky.Půjčky od soukromníků i nebankovních společností

Směnka je volně obchodovatelný cenný papír. To znamená, že věřitel, kterému dlužíte peníze, může směnku před datem splatnosti prodat někomu jinému a vy pak budete půjčené peníze vracet jiné osobě. Půjčky na směnku jsou typické pro půjčky peněz od soukromých osob, nicméně i některé nebankovní společnosti si svá rizika spojená s poskytováním úvěrů pojišťují podpisem směnky. V každém případě – pokud nemáte jinou možnost než si vzít půjčku na směnku – ujistěte se, že budete schopni půjčenou částku v daném termínu opravdu zaplatit.


Publikováno 6. 3. 2014

Aktualizováno: Dle nového zákona již nelze spotřebitelský úvěr zajistit směnkou.