Máme půjčky pro všechny

Zodpovědné půjčování

Dříve než přistoupíte k výběru té správné půjčky, prostudujte si prosím naše rady a doporučení, které Vám pomohou při rozhodování o půjčce. Nejprve si uvědomte, v jaké jste finanční situaci, co si můžete dovolit a upřímně si vyhodnoťte, zda pro Vás půjčka nebude znamenat v budoucnu problém.

Je půjčka opravdu nezbytná?

Lidé si půjčují z mnoha důvodů. Někdo potřebuje akutně vyřešit nenadálou situaci, ale spousta lidí si půjčuje na věci, které vůbec nepotřebují a navíc si je nemlže dovolit. Půjčka jim sice pomůže vytouženou věc nebo službu získat, ale do budoucna to může znamenat problém. Půjčka se může stát přítěží. Pokud přijdete o práci, nebo se Vám zvýší životní náklady, nemusíte být schopni půjčku splácet. Nesplácení je problém, který může vést až k exekuci. proto vždy zvažte, zda je půjčka opravdu na místě a že budete schopni splácet. Existuje možnost pojištění, pro případ neschopnosti splácet. Toto pojištění půjčku prodraží, ale může přijít vhod.

nejdůležitější rady a doporučení

Půjčujte si o známějších společností, preferujte banky. Vždy pečlivě čtěte smlouvu. Snažte se půjčku splatit co nejdříve, nebudete tak moc přeplácet. Dávejte si pozor na skryté podmínky, poplatky a sankce. Rozhodujte se také podle RPSN, čím nižší RPSN, tím je půjčka levnější. (online kalkulačka zde)

Více rad naleznete v desateru půjček

Pamatujte

Dobrá půjčka je ta, na které vyděláte, například výhodnou investicí, která se zhodnotí. Špatná půjčka je ta, která Vám zaplatí věci, které nepotřebujete.


Publikováno 14. 3. 2014