Máme půjčky pro všechny

Půjčky od soukromých osob

Z hlediska výše úroků jsou nejvýhodnější bankovní půjčky, ale banka má velmi přísná kritéria na to, komu půjčku schválí. Pro lidi bez práce, bez doložitelného příjmu nebo pro žadatele se zápisem v registru dlužníků pravděpodobně banka mít pochopení nebude. Bohužel i většina nebankovních společností si klade poměrně vysoké nároky na žadatele o půjčku a v případě, že peníze potřebujete opravdu rychle nezbude, než se obrátit na půjčky od soukromých osob.

Půjčky od soukromníků – rychlé a dostupné

Půjčkám od soukromých osob se také někdy říká půjčky od soukromých investorů nebo zkráceně půjčky od soukromníků. Ty jsou rychlé a dostupné. Na druhou stranu tyto půjčky mají vysoká rizika. Soukromník není vázán žádným bankovním kodexem a nezřídka můžete narazit také na podvodníka. Například takového, který vám slíbí půjčku, vezme si od vás poplatek za vyřízení půjčky a už jej nikdy neuvidíte.Na co si dát pozor

Pokud už budete v situaci, že se rozhodnete pro půjčku od soukromých osob, měli by jste dodržet několik základních „bezpečnostních“ pravidel:

  • Při hledání půjčky od soukromníka se vyvarujte inzerátů, které vybízí k volání na čísla 0900.
  • Soukromníka si řádně prověřte – poptejte se v okolí, řádně si jej „progooglujte“ – zadejte jeho jméno do vyhledávače a podívat se, co se o něm píše na internetu.
  • Řádně si přečtěte smlouvu o půjčc, a pokud něčemu nerozumíme, důkladně se na vše zeptejte. Jestliže se vám ve smlouvě něco nezdá, měli by ste se raději poohlédnout po jiné půjčce.

Publikováno 15. 10. 2014